Yüz Bakımınız İçin Basit Reçeteler

DOĞAL REÇETE

Yüz Bakımınız İçin Basit Reçeteler

Doğal reçetelerle pırıl pırıl bir yüze sahip olabilirsiniz.

Yüz Bakımınız İçin Basit Reçeteler

Temizleme sütü

Yüzdeki gözeneklere dolan kirleri ve makyajı temizlenin en kolay ve ucuz yolu, evde doğal malzemelerden hazırlayacağımız karışımlardır. Temizleme sütünü parmaklarınızla ve yuvarlak hareketlerle sürün.
Malzeme: 1 salatalık, 1 su bardağı süt
Uygulama: Salatalığı rendeleyip, 1 su bardağı sütte kaynatın ve süzün. Her gün, sabah ve akşam bu karışımla cildinizi silin.

Temizleme toniği

Tonik, ciltte kalmış kir, yağ ve temizleyici kalıntılarını temizler ve cildi tazeler. Temizleyicinin ardından sürülür. Aşağıdaki tariflerle hazırladığınız tonikten birkaç damla pamuğa damlatıp, silmeden, tamponlayarak cildinize uygulayın. Toniklemeden sonra yüzünüze maden suyu püskürtün ve kağıt mendille tamponlayarak kurutun. Sonraki aşama nemlendirme olacak.

Karma ciltler için

Malzeme: Lavanta, melisa, papatya, hatmi çiçeği
Uygulama: tamponlayarak kurutun. Sonraki aşama nemlendirme olacak.
Nemlendirici: Nemlendirme, çevrenin yol açtığı buharlaşma etkilerinin önlenmesine yardımcı olur. Nemlendirici cildi düzgünleştirir, dolgunlaştırır, gözenekleri kapatarak makyaj için iyi bir zemin hazırlar.

Hassas ciltler için

Malzeme: Biberiye, gül suyu
Uygulama: Bir çorba kaşığı biberiyeyi, 300 ml. gül suyuna karıştırarak karanlık bir yerde saklayın. Bununla her akşam cildinizi temizleyin.

Kırışıklıklar için

Malzeme: Yarım litre ılık su, 1 tatlı kaşığı karbonat
Uygulama: Su ve karbonatı karıştırın. Pamukla, cildinize uygulayın.